Policjanci z naszego regionu ukarali kolejnych kierujących wysokimi mandatami za popełnione wykroczenia drogowe. Przypominamy, że obowiązuje nowy taryfikator mandatów i za niektóre wykroczenia możemy naprawdę sporo zapłacić.

W piątek, 7 grudnia funkcjonariusze z ostrzeszowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli w miejscowości Racławice pojazd marki Opel, którego kierująca przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h. Na kierująca nałożony został mandat w wysokości 2 000zł.

W niedzielę, 9 stycznia na drodze wojewódzkiej W449 w miejscowości Kobyla Góra funkcjonariusze z ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował 23-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Mężczyzna jechał na obszarze zabudowanym z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50, przekraczając dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Tego samego dnia o godzinie 16:00 na drodze krajowej K11 w miejscowości Turze 30-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierujący samochodem marki Renault, wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, za co został ukarany mandatem karnym 1500 złotych oraz przypisano mu 10 punktów karnych.

Natomiast na drogach powiatu pleszewskiego wysokimi mandatami ukarania zostali kierujący za spowodowanie kolizji drogowych. 7 stycznia w Brzeziu na ul. Pleszewskiej kierowca ciężarowego daf-a, 25-letni mieszkaniec powiatu turkowskiego, nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu w lewo, w wyniku czego uderzył naczepą marki Krone w barierki, oddzielające jezdnię od chodnika. 8 stycznia o godz. 18.00 w Pleszewie na ul. Poznańskiej kierowca samochodu marki Alfa Romeo, 21-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z volkswagenem golfem.

Nowy taryfikator mandatów podniósł wysokość mandatów jakie możemy otrzymać za poszczególne wykroczenia. Warto się z nim zapoznać i co najważniejsze zachować ostrożność oraz rozwagę podczas poruszania się po drogach. Nowy taryfikator mandatów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments