fot: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy niestosowalni się do przepisów drogowych. 39-latek nie posiadał uprawnień do kierowania, a 67-latek jechał zbyt szybko.

Ostrowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego osobowym Fordem do kontroli drogowej na terenie powiatu ostrowskiego. Policjanci po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach ustalili, że 39-letni kierowca nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W związku z tym, policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu.

Jak przypominają policjanci w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który nigdy nie miał uprawnień, funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi przepisami kierują wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nie niższą niż 1500 złotych, a maksymalnie aż 30.000 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Natomiast w miejscowości Giżyce, funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi. Kierujący nim 67-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 61 km/h, jadąc 111 km.h.

Konsekwencją jazdy z nadmierną prędkością było zastosowanie wobec sprawcy wykroczenia postępowania mandatowego oraz zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Zobacz również: Zlikwidowano „dziuple samochodową” na terenie powiatu ostrowskiego. Odzyskano dwa pojazdy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments