fot: KPP Ostrów Wielkopolski

Policjanci z regionu zatrzymali kolejnych kierujących, którzy jechali za szybko lub też mają wydane czynne zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki BMW, który w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h pędził z prędkością, aż 162 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci z drogówki zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna będzie mógł je odzyskać dopiero za 3 miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem 27-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. Na jego konto wpłynęło również 15 punktów karnych.

Natomiast policjanci z Ostrzeszowa zatrzymali do kontroli drogowej 80-latka, który jak się okazało kierował samochodem marki Toyota pomimo cofniętych przez starostę uprawnień. Za popełnione przestępstwo mężczyzna po raz kolejny stanie przed sądem.

Ponadto policjanci na terenie powiatu ostrzeszowskiego ujawnili dwóch kierujących prowadzących swoje pojazdy pomimo czynnego zakazu wydanego przez sąd.

W piątek, miejscowości Rogaszyce, funkcjonariusze z ostrzeszowskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 21-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia w miejscowości Kobyla Góra, policjanci z tamtejszego posterunku policji zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 49-letni obywatel Gruzji. W toku podjętych czynności okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo czynnego zakazu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments