szczepionka, strzykawka, zdrowie, lek

Oszuści modyfikują swoje działania, aby wyłudzić nasze pieniądze i dostosowują się do panującej sytuacji. W związku z pandemią koronawirusa rozsyłają sms-y, w których zachęcają do dokonywania opłat za szczepionkę „na koronawirusa”.

Policja ostrzega przed rozsyłanymi sms-ami, w korych oszuści informują: „Zgodnie ze specustawą dotycząca koronawirusa wszyscy obywatele RP będą szczepieni. Z refundacją koszt wynosi 70 PLN. Opłać, aby uniknąć kolejek…. „

W wiadomości podany jest link do strony szybkich przelewów z nagłówkiem „Ministerstwo Zdrowia, opłata za szczepionkę COV-19”. Pamiętajmy nie ma szczepionki na koronawirusa, nie została opracowana. Kliknięcie w nadesłany link, płatność za rzekomą szczepionkę, skończyć się może przechwyceniem dostępu do danych logowania w systemie bankowości elektronicznej lub danych osobowych, a w konsekwencji faktyczną utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych.

fot: facebook.com/PolicjaPL

Niestety oszuści próbują wykorzystać strach w związku z pandemia oraz rozsyłanymi FakeNews-ami. Wczoraj informowaliśmy o fałszywych sms-ach z informacją o rzekomym przekazywaniu środków do rezerw NBP. Więcej na ten temat TUTAJ>>>

Policja w związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apeluje o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw – #FakeNews! Jak informują policjanci głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki – są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują przedstawiciele najwyższych władz Państwa. Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

Apelujemy o rozwagę, rozsadek, odpowiedzialność i unikanie paniki!