zdjęcie poglądowe; fot: policja.pl

Policjanci z naszego regionu w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali kolejnych kierujących, którzy wsiedli do swoich samochodów w stanie nietrzeźwości.

23 września w miejscowości Tabor Wielki policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kępnie zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 44 – letni mieszkaniec z gminy Bralin. Podczas kontroli, kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik alkomatem wskazał prawie 2,5 promila.

24 września o godz. 19.00 w Rudzie Wieczyńskiej w powiecie pleszewskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. 46-letni mieszkaniec gminy Gizałki, kierując motocyklem marki Suzuki, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Jak się okazało mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnego aresztu.

24 września na ul. Młyńskiej w Grabowie nad Prosną, dzielnicowa z tamtejszego komisariatu zatrzymała do kontroli pojazd marki Citroen którym kierował 30-letni obywatel Ukrainy, zamieszkujący na terenie gm. Grabów nad Prosną. Poddano go kontroli trzeźwości, a urządzenie wskazało 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad 1,5 promila.


W sobotę 25 września w Kępnie na ulicy Dworcowej po godzinie 16, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, zatrzymali 31 – letniego obywatela Ukrainy, który kierował osobowym Peugeotem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania w tym przypadku wskazał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.


Tego samego dnia przed północą w Baranowie na ulicy Jana Pawła II, kępińscy policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 52 – letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wskazało promil alkoholu w wydychanym powietrzu

26 września w Starym Oleścu 36-letni mieszkaniec gminy Chocz, kierując motorowerem, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej volkswagenem. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Jak się okazało, 36-latek był pod wpływem alkoholu. Miał 2 promile. 


W niedzielę 26 września po godzinie 9 w miejscowości Mechnice, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, zatrzymał 27 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Renault. Badanie wskazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym miejscu kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, był nim 38 – letni mieszkaniec gminy Kępno, który kierował samochodem mając w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.

Tego samego dnia w Pleszewie 26-letni obywatel Ukrainy, kierując audi, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Skoda. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania innego pojazdu. Kierowca audi miał dwa promile alkoholu w organizmie. 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments