pijany kierowca
zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących, którzy kierowali pojazdami na drogach naszego regionu. Teraz czekają ich poważne konsekwencje.

W niedzielę, 6 sierpnia dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o nietrzeźwym kierującym, który na ul. Zachodniej w miejscowości Olszyna uderzył samochodem w słup i próbuje uciekać. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali 32-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który wg wskazań osoby zgłaszającej, kierował samochodem marki Citroen. Mężczyznę poddano kontroli trzeźwości. Urządzenie wskazało 0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia o godzinie 04:50 policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Tomasza Sikorskiego w Kobylej Górze pojazd marki Opel. Z uwagi na fakt, że od kierującego, 38-letniego obywatela Ukrainy, zamieszkującego na terenie gminy Kobyla Góra, czuć było silną woń alkoholu, został on poddany kontroli trzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe potwierdziło, że mężczyzna kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W poniedziałek, 7 sierpnia około godziny 9.00 w rejonie sklepu Shopping przy ul. Łąkowej w Ostrzeszowie 20-letni mężczyzna swoim zachowaniem zakłócał ład i porządek. Jak wynikało z relacji świadków, przyjechał tam pojazdem marki Peugeot. Mężczyzna nie potrafił ustać na nogach, był pobudzony i czuć było od niego silną woń alkoholu. Z uwagi na powyższe poddano go kontroli trzeźwości z wynikiem 1,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje ponad dwa promile. Ponadto wykonany test potwierdził u mężczyzny obecność środka odurzającego w postaci marihuany.

We wtorek, 8 sierpnia o godzinie 17:50 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Grabów nad Prosną na ul. Kępińskiej. Na miejscu policjanci ustalili, że 32-letni mieszkaniec Kalisza, kierując samochodem marki Ford, w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna znajdował się również w stanie nietrzeźwości, a urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 0,96 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz również: Amfetaminę ukryła w zamrażarce. Została aresztowana
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Po paru kieliszkach i od razu afera