zdjęcie poglądowe; fot: policja.pl

Policjanci drogówki z ostrowskiej komendy zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który telefonicznie powiadomił Policję o zdarzeniu. 53-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Mundurowi ostrowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że na drodze pomiędzy Odolanowem a Ostrowem Wielkopolskim ma przemieszczać się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący  samochodem osobowym. Na miejsce pojechali policjanci.

Jak ustalili mundurowi, świadek jadący swoim samochodem z Odolanowa w kierunku Ostrowa Wlkp. zauważył samochód, którego kierowca jechał „wężykiem” i zwalniał. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność 49-latka. Podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy, mężczyzna powiadomił policjantów i jechał za tym pojazdem.

Mężczyzna po chwili zatrzymał się przy jednej z posesji. Wtedy 49-latek uniemożliwili mu wyjazd.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

To drugi kierujący w tym tygodniu, który miał 3 promile i został zatrzymany. We wtorek 44-latek uderzył w słup energetyczny i oddalił się z miejsca zdarzenia. Gdy zatrzymali go policjanci przeprowadzone wobec niego badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu. Pisaliśmy o tej sprawie TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments