Fot: pixabay.com

Kolejny lek został wycofany z obrotu przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Wydana została właśnie decyzja o wycofaniu ze sprzedaży jednej serii popularnego leku Sudafed XyloSpray stosowanego przy przeziębieniach, katarze siennym, alergicznym nieżycie nosa, zapaleniu zatok.

Wycofany z obrotu został lek Sudafed XyloSpray HA, aerozol do nosa, roztwór, 1 mg/ml x 10 ml, seria F143280A z datą ważności 30.09.2020 r. Popularny lek wyprodukowała firma McNeil Healthcare Limited z siedzibą w Irlandii, a przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego w Polsce jest Johnson & Johnson Poland sp. z o.o. w Warszawie.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, a została podjęta na podstawie informacji, jaka wpłynęła od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego o podejrzeniu braku spełniania wymagań jakościowych oraz dobrowolnym wycofaniu ww. serii przedmiotowego produktu. Decyzja o wycofaniu z obrotu została podjęta w związku z faktem, iż nie można wykluczyć niespełnienia wymagań jakościowych produktu w zakresie sterylności.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments