włamanie złodziej

Kolejny włamywacz został zatrzymany przez policjantów z naszego regionu. W tym przypadku do zatrzymania doszło niespełna godzinę od przyjęcia zgłoszenia o włamaniu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego mieszczącego się na jednej z posesji w Jarocinie. Wysłani na miejsce policjancie ustalili, że sprawca wyłamał deski w drzwiach budynku gospodarczego, a po wejściu do jego wnętrza zabrał stamtąd rębak, kosiarkę oraz różnego rodzaju narzędzia. Właścicielka posesji straty wyceniał na kwotę około 1900zł.

Podczas wykonywanych czynności w znajdującym się kilkaset metrów dalej budynku policjanci w jednym z pomieszczeń zauważyli mężczyznę, dobrze im znanego, siedzącego nad częściowo „rozebranym” sprzętem ogrodniczym. Okazało się, ze jest to kosiarka i rębak, dokładnie takie, jakie padły łupem włamywacza.

Przedmioty te zabezpieczono i następnie okazane zgłaszającej. Kobieta rozpoznała swoje narzędzia, które zostały jej zwrócone.

Podczas zatrzymania mężczyzny, 35-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, okazało się, że powinien on przebywać w zakładzie karnym i odbywać karę 3-letniego pozbawienia wolności za przestępstwa włamania dokonane na terenie innych powiatów, od której odbycia się uchylał.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego mundurowi przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym włamywaczowi grozi kara od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

To kolejna osoba zatrzymana w ostatnim czasie w naszym regionie za włamania. Pisaliśmy o tych zdarzeniach m.in w tych artykułach>>

Dokonywał kradzieży do piwnic w Ostrowie. Został zatrzymany

Włamał się i ukradł samochód. Szybko został zatrzymany

Włamał się do domu w budowie. Grozi mu 15 lat
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments