Za nami 57. Złaz Ostrowskiego Hufca ZHP w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 275 zuchów i harcerzy z 24 drużyn.

Ostrowscy harcerze każdego roku Złazem Hufca kończą sezon biwakowo-rajdowy. Jedna z najstarszych imprez turystycznych w Południowej Wielkopolsce w ostatnich latach rokrocznie gromadzi na starcie rekordową liczbę uczestników.

Głównym motywem tegorocznego rajdu było 110-lecie ostrowskiego harcerstwa, dlatego też harcerzy można było zobaczyć pod „Kamieniem 100-lecia” w Parku 3 Maja, a także innych miejscach związanych z historią harcerstwa w naszym mieście i regionie.

Organizator odbywającego się w dniach 14-16 października złazu – Komenda Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim przygotowała w tym roku aż 5 tras. Oprócz tradycyjnych czterech dedykowanych zuchom, harcerzom, harcerzom starszym i wędrownikom przygotowano również trasę dla harcerzy Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych, a także trasę instruktorską – samochodową.

Wspólnym akcentem dla uczestników złazu był apel końcowy na Stanicy „Zielona Polana”, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu i wręczenie nagród.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments