Powiat Ostrowski pozyskał dofinansowanie w wysokości 88 081,00 zł w ramach projektu „ Zdalna Szkoła” na zakup 28 laptopów wraz z pakietem biurowym i zestawem słuchawkowym dla młodzieży szkól prowadzonych przez powiat.

Wniosek “Zdalna szkoła” złożony przez powiat ostrowski przeszedł pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w formie bezzwrotnej dotacji, którą przeznaczono na zakup sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowanym zagrożeniem zakażenia COVID-19.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 88 081,00 zł, do szkół średnich, trafił sprzęt zaspokajający potrzeby 28 uczniów. Wysokiej jakości laptopy wraz z pakietem biurowym i zestawem słuchawkowym umożliwią młodzieży, która nie miała takiej możliwości realizację podstawy programowej w warunkach domowych.

Z tej możliwości będą mieli okazję skorzystać uczniowie następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. J. Gniazdowskiego, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespołu Szkół Usługowych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU
w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz również: Biblioteki zostaną ponownie otwarte. Zasady korzystania oraz godziny otwarcia
ŹRÓDŁOpowiat-ostrowski.pl