Koncentratory tlenu i pulsoksymetry dla ostrowian

Ostrowskiej stacji Caritas przekazane zostało 15 koncentratorów tlenu i 15 pulsoksymetrów, które będzie można bezpłatnie wypożyczyć. Pierwszy zestaw niemal natychmiast trafił do ostrowianina w potrzebie.

– Urządzenia te będą wypożyczane bezpłatne mieszkańcom naszego miasta. Dzięki nim pacjenci, którzy w sposób ciężki, choć nie wymagający leczenia szpitalnego, mogą w warunkach domowych, korzystać z tlenoterapii. Przeznaczyliśmy, na ten niezwykle potrzebny zakup, 50 tys. złotych. Pierwszy koncentrator tlenu trafił już do taty Kamili, który dzięki niemu, będzie mógł wrócić do domu i spędzić święta z rodziną. Dużo zdrowia dla pana i dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koncentratory tlenu to urządzenia medyczne, które pomagają w niewydolności oddechowej. Natomiast pulsoksymetry to urządzenia elektroniczne, które pozwalają badać  saturację, a także częstotliwość pracy serca, czyli puls.

– Każdy mieszkaniec naszego miasta, który będzie chciał wypożyczyć taki sprzęt, będzie musiał okazać się skierowaniem od lekarza z podaniem dawki tlenu – wyjaśnia Monika Królikiewicz, kierownik Stacji Opieki Caritas w Ostrowie Wielkopolskim i dodaje, że z wypożyczającym zostaje spisana kartoteka pacjenta.

– Docierały do nas głosy, że ten sprzęt jest potrzebny. Caritas już dysponował takimi urządzeniami, ale wciąż było ich za mało. Właśnie dlatego przeznaczyliśmy 50 tys. złotych na wsparcie naszych mieszkańców w tych trudnych chwilach. To bardzo potrzebna inicjatywa – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Bezpłatne wypożyczenia specjalistycznego sprzętu prowadzi Caritas w Ostrowie Wielkopolskim, która od zajmuje się wypożyczaniem sprzętu medycznego.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Jestem pierwszym uzytkownikiem miejskiego koncentratora tlenu, dzieki któremu mogłem wcześniej opuscić szpital i cieszyc sie z rodzina spędzając wspolnie święta. Dziękuje Pani Prezydent za życzenia zdrowia korzystajac ze wsparcia wypożyczonego koncetratora.