Nowoskalmierzycki Koncert Noworoczny to wydarzenie z dwudziestosześcioletnią już tradycją. Od 1994 roku na deskach sali widowiskowo-kinowej występują orkiestra dęta przy PP. SKAMO, czyli dzisiejsza Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Skalmierzyce i Chór pw. św. Grzegorza z Nowych Skalmierzyc, a od roku 2005 dołączył do nich również reaktywowany w 2003 roku Chór pw. św. Cecylii ze Skalmierzyc.

Dla lokalnych artystów jest to okazja, by zaprezentować się stale poszerzającemu się gronu sympatyków w repertuarze kolęd, pieśni operowych, operetkowych czy standardów muzyki polskiej i światowej.

Przy pełnej widowni odbył się również występ tegoroczny. Koncertu wysłuchali m.in. władze samorządowe reprezentowane przez burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka i przewodniczącego Rady Tadeusza Orzechowskiego oraz radnych, poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, ks. kanonik Zbigniew Króczyński, ks. Damian Marynowski, ks. Marcin Nowicki, rodziny i przyjaciele wykonawców oraz miłośnicy muzyki orkiestrowej i chóralnej.

Tradycyjnie już zespoły zaprezentowały szeroki wachlarz utworów i kompozycji. Orkiestra wykonała wiązankę przebojów Franka Sinatry, motywy z najsłynniejszych filmów oraz seriali oraz muzykę klasyczną i operetkową. Patriotyczne tony przebijały z pieśni wykonanych przez chór ze Skalmierzyc, a ich koleżanki i koledzy z chóru św. Grzegorza urozmaicili koncert m.in. kolędami.

Nie zabrakło również występów zbiorowych, jak choćby wspólnego wykonania przez orkiestrę i chór z Nowych Skalmierzyc „Va pensiero” z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego oraz duetów, które stworzyli: Małgorzata Kraszkiewicz z Markiem Pawlakiem, Zdzisławem Mikołajczakiem i Pauliną Kupny-Szczepaniak oraz Natasza Musiał z Magdą Idczak.

Jak na nazwę i formułę koncertu przystało – zaczerpniętą z koncertu filharmoników wiedeńskich – wydarzenie zakończono życzeniami noworocznymi oraz Marszem Radetzky’ego.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Magdalena Kąpielska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments