młodzież uczniowie Ostrów

Dobiega końca nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski.

– Nabór do szkół ponadpodstawowych zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy już po wstępnej kwalifikacji na rok szkolny 2024/2025. Ten czas gdy mieliśmy ponad 2000 chętnych do naszych ostrowskich szkół już minął, ale to dobrze, gdyż ten rok oddechu, ponieważ szkoły mamy już mocno przepełnione – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

O przyjęcie do ostrowskich szkół ubiegało się 931 osób. W tej grupie prawie 20% to osoby spoza powiatu ostrowskiego.

Po analizie okazało się, że ponad 70 osób nie spełniło wymogów, żeby uczestniczyć w procesie kwalifikacji. Była to złożona niepełna dokumentacja lub zbyt niska liczba zdobytych punktów. W związku z tym zakwalifikowana została grupa 856 uczniów i są to uczniowie, którzy złożyli swój akces do liceów i szkół technicznych.

W szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ostrowskich przygotowano ponad 900 miejsc i dla wszystkich chętnych powinny znaleźć się miejsca. Niestety, nie każdy dostanie się do klasy swojego pierwszego wyboru. Zgodnie z harmonogramem na początku sierpnia odbędzie się nabór uzupełniający.

W nowym roku szkolnym w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowski pierwszych klas będzie 31, a najwięcej nowych uczniów będzie uczęszczało do Zespołu Szkół Usługowych, gdzie powstanie 6 oddziałów. Łącznie we wszystkich liceach będzie 10 oddziałów, 21 w pozostałych szkołach.

Zobacz również: Być może w Ostrowie powstanie nowy ŚDS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments