Dzisiaj na ostrowskim rynku Komitet Wyborczy Konfederacji przedstawił założenia swojego programu oraz kandydatów na posłów.

– Dzisiaj mamy zaszczyt przedstawić państwu pięć głównych tematów, które będą osią naszej kampami wyborczej – mówił na konferencji prasowej Witold Stoch, jedynka na liście w okręgu kalisko-leszczyńskim. – Numer 1 to program 1000 plus, czyli powszechna ulga podatkowa. Jest to program tylko z nazwy podobny do programu 500+, bowiem Konfederacja zupełnie w inny sposób chce pomóc Polakom aby godnie i dostatecznie zarabiali. Program 1000 plus nie polega na zabieraniu pieniędzy w podatkach i oddawanie ich w zasiłkach ale polega na tym, że rząd będzie zabierał mniej pieniędzy.

W ramach tego programu ma być likwidacja podatku dochodowego i obowiązkowych składek na ZUS.

W kolejnych punktach wymieniono paliwo za 3 zł, gdzie ma być obniżony VAT na paliwo i zlikwidowana akcyza na paliwo.

Konfederacja chce również usprawnić pracę sadów oraz chce aby to rodzice decydowali do jakiej szkoły chodzą ich dzieci. To rodzice sami mają decydować wspólnie z nauczycielami jaki program nauczania będzie w danej szkole.

– Nie możemy rezygnować ze swojego skarbu narodowego jakim jest węgiel, ale musimy także zacząć myśleć o budowie elektrowni jądrowych, które zdywersyfikują źródła energii i także trzeba rozbudować odnawialne źródła energii – mówi Witold Stoch.

Konfederacja jest również za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz za dobrowolnością szczepień dzieci.

Wśród spraw lokalnych Ireneusz Czech startujący z listy Konfederacji poruszył kwestia konieczność rozwoju kolejnictwa w powiecie ostrowskim oraz rozbudowy drogi nr 11.

Zobacz również: Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments