3MK Arena Ostrów miejscem dużego kongresu Świadków Jehowy po 15 latach. Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, wybrał Ostrów Wielkopolski na miejsce trzydniowego zgromadzenia, tym razem pod hasłem „Okazujcie cierpliwość!.

Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w większych miastach Wielkopolski wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali na doroczne kongresy do Kalisza czy Poznania. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji w Wielkopolsce, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w Internecie w ponad 500 językach. W dniach 7-9 lipca odbył się już kongres w Poznaniu, a począwszy od 21 lipca 2023, Świadkowie Jehowy przywrócą tę tradycję również w Ostrowie Wielkopolskim, do którego wracają po 15 latach!

Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie — mówi Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wielkopolskim. – Wprawdzie dzięki naszym wirtualnym kongresom program w bezpieczny sposób odbierały miliony osób na całym świecie, to już wyczekujemy radości wynikającej ze spotkań z naszymi przyjaciółmi na tych dużych zgromadzeniach. Cieszymy się również z powrotu do organizacji kongresów w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwszy kongres w tym mieście po 15 latach nieobecności.

Świadkowie Jehowy podczas ostatniego kongresu w 2019 roku / fot. JW.ORG

Co ciekawe, w 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „Okazujcie cierpliwość!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach w tym jedno w Ostrowie Wielkopolskim. Do 2008 roku, Świadkowie Jehowy organizowali kongresy na Stadionie Miejskim w Ostrowie, później przenieśli się do Kalisza a w tym roku zawitają do 3MK Arena Ostrów. Od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę tuż po porannej sesji odbędzie się chrzest, natomiast podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy.

Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień. Pomimo naszych dobrych intencji zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne – mówi Jerzy Rachut.

Świadkowie Jehowy od ponad 100 lat organizują kongresy na stadionach, w halach, w centrach kongresowych i arenach na całym świecie. Po wznowieniu zebrań w lokalnych zborach i publicznej działalności w 2022 roku, w lipcu 2023 roku — po raz pierwszy od zniesienia ograniczeń związanych z pandemią — zgromadzą się oni na o wiele większych regionalnych wydarzeniach na całym świecie.

Warto pamiętać, że kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Informacje dotyczące programu oraz innych dat i lokalizacji kongresów można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG w sekcji O NAS.

W 239 krajach świata jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 117 tysięcy wyznawców.

Zobacz również: Powstaje nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments