Policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy którym podróżowały młode osoby. Przy dwóch mężczyznach ujawniono narkotyki.
Patrol Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Skoda, który popełniał szereg wykroczeń drogowych. Kierujący wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie sygnalizował wykonywanych manewrów oraz poruszał się pojazdem z niesprawnym oświetleniem.
Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi o łącznej wartości ponad 1700 złotych oraz otrzymał 19 punktów karnych.
Podczas wykonywania czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie pasażerów podróżujących pojazdem. Jak się okazało powodem zachowania dwóch 20-letnich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego było to, że posiadali przy sobie narkotyki.
Jeden z mężczyzn, który właśnie tego dnia obchodził swoje 20. urodziny, posiadał przy sobie ponad 11 gramów substancji, która według wstępnych badań okazała się metamfetaminą. Drugi z 20-latków miał przy sobie mniejszą ilość środków zabronionych.
Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających.


















