Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w całym kraju jest 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Wielkopolsce potwierdzono kolejne 5 przypadków zakażenia, w tym zakażone jest kolejne dziecko z powiatu ostrowskiego.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu w Wielkopolsce jest 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Lp.Płeć WiekPowiatHospitalizowany tak/nie nazwa szpitala, pobór próby
1MĘŻCZYZNAl.  45czarnkowsko-trzcianeckiNIE/Izolacja domowa
2KOBIETAl.  70czarnkowsko-trzcianeckiNIE/Izolacja domowa
3MĘŻCZYZNAl.  31kaliskiNIE/Izolacja domowa
4KOBIETAl.  55pleszewskiNIE/Izolacja domowa
5MĘŻCZYZNAdzieckoostrowskiNIE/Izolacja domowa

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1815 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 140 osób zmarło, a 742 osoby wyzdrowiały.

Jak poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia – „Mamy 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (150), dolnośląskiego (15), małopolskiego (13), warmińsko-mazurskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i podlaskiego (2).”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 68-M Zgierz, 90-K Ozimek, 87-K Starachowice, 86-M Tychy, 58-K Kobiernice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 19 080/941 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz również: Znany jest termin otwarcia żłobka i przedszkoli w Ostrowie