Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w całym kraju jest 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Nie ma nowych przypadków w Wielkopolsce, jednak w porannym raporcie informowano o 102 przypadkach.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w najnowszych raporcie nie ma nowych przypadków w Wielkopolsce. W porannym raporcie poinformowano o 102 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Większość nowych przypadków dotyczyła powiatu kępińskiego, a w ramach pobierania próbek w ten weekend w mobilnym punkcie Drive-Thru w Kępnie pobrano łącznie 1202 próbek – w sobotę 455, a dzisiaj 747. To najwięcej wymazów zrobionych do tej pory w Drive Thru w Wielkopolsce w jednym miejscu.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 2055 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 145 osób zmarło a 970 wyzdrowiało.

Jak poinformowało w wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia – „Mamy 90 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (24), łódzkiego (23), mazowieckiego (20), dolnośląskiego (11), małopolskiego (5), pomorskiego (2), podlaskiego (1), świętokrzyskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i lubuskiego (1).”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Kędzierzyn-Koźle. Osoba ta miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 21 326/996 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz również: Dzisiejszy poranny raport o osobach zakażonych z naszego regionu