Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w całym kraju jest 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

W Wielkopolsce nie ma nowych zakażeń, jednak w porannym raporcie poinformowano o 84 nowych przypadkach zakażenia w Wielkopolsce. Większość dotyczyła osób z naszego regionu. Więcej TUTAJ>>

Nowe ognisko zakażeń w naszym regionie znajduje się w powiecie kępińskim w jednej z firm meblarskich i działania inspekcji sanitarnej koncentrują się na likwidacji tego ogniska pandemicznego. Do tej pory pobrano już 418 próbek do badań od pracowników firmy. Aktualnie z tego ogniska 153 osoby mają wynik dodatni.  78 pracowników z wynikiem dodatnim pochodzi z powiatu kępińskiego. Reszta z ościennych powiatów.  80 proc osób przechodzi chorobę bezobjawowo i podejmują leczenie w warunkach izolacji domowej.

Jutro  żołnierze WOT (3 zespoły wymazowe) przeprowadzą pobór prób do badań od ponad 500 osób zatrudnionych w zakładzie.  Hale produkcyjne firmy poddano dwukrotnej dezynfekcji. Do pracy mogą wrócić tylko pracownicy z ujemnym wynikiem badań.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1899 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 141 osób zmarło. Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 20.05.2020 r. z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem:

  • Hospitalizowanych jest ogółem 276 osób;
  • Poddanych izolacji lub kwarantannie jest 6579 osób;
  • Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 615 osób;
  • Wyleczonych jest 838 osób.

Jak poinformowało przed chwilą Ministerstwo Zdrowia – „Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1).”

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 19 739/962 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz również: Oświadczenie Dyrekcji ostrowskiego szpitala, w związku z przypadkiem śmierci pacjenta, u którego potwierdzono obecność koronawirusa.