Trzy osoby w zakładzie produkującym tłumiki mieszczącym się na terenie powiatu ostrowskiego zakażone zostały koronawirusem. Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi zostały skierowane na kwarantanne.

W mediach społecznościowych najnowsze zachorowania w powiecie ostrowskim wiązane są z weselem, które odbyło się na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Na weselu była osoba zakażona koronawirusem i wyniki potwierdziły zakażenie u 21 osób, a wszyscy uczestnicy wesela trafili na kwarantannę.

Po publikacji materiału o zakażeniu pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Odolanów otrzymaliśmy wiadomość od jednego z pracowników firmy z terenu naszego powiatu – „Chciałbym Państwa poinformować iż wspomniane przypadki koranowirusa stwierdzone na tym weselu nie występują tylko w urzędzie w Odolanowie, ale również w firmie produkującej tłumiki samochodowe (…). Jeden z pracowników ma potwierdzony wynik na COVID-19 i trzy osoby z tym pracownikiem jeżdżące leżą w domu z gorączką. I w tym wypadku nikt nie wspomni że jakiekolwiek kwarantannie dla pozostałych pracowników, a chce podkreślić że zakład zatrudnia 600 osób, nie tylko z powiatu Ostrowskiego.

Ostrowski Sanepid nie wiąże jednak nowych zachorowań w tym zakładzie z zakażeniami z wesela, gdyż osoby zakażone nie wskazywały, że były na weselu w powiecie ostrzeszowskim.

Na kwarantanne decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie kierowane są natomiast osoby po szczegółowym wywiadzie epidemiologicznym w którym wskazane są osoby mające bezpośredni kontakt z zakażonymi lub osobami podejrzanymi o zachorowanie.

Osoby zakażone w tym zakładzie wskazały kolejne osoby z bezpośredniego kontaktu i zostały one objęte kwarantanną. Na chwilę obecną zakażone w tym zakładzie są trzy osoby, przy czym jedna nie jest z powiatu ostrowskiego.