Koszykarki TS Ostrovia odniosły dzisiaj drugie zwycięstwo w sezonie pokonując na wyjeździe PGE MKK Siedlce – 77:74. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobyła Arina Bilotserkivska.

Miła niespodziankę sprawiły dzisiaj koszykarki TS Ostrovia. Początek spotkanie nie zapowiadał ostatecznego wyniku, gdyż gospodynie pierwszą kwartę wygrały 23:16, a w drugiej powiększyły tylko przewagę i po 20 minutach prowadziły 14 punktami.

Po zmianie stron ostrowski zespół zaczął odrabiać straty i na niecałe dwie minuty przed końcem spotkania dzięki trafieniu A. Bilotserkivska doprowadził do wyrównania. Wtedy swoje rzuty wolne wykorzystuje R. Harris dając ponownie prowadzenie MKK. Wtedy trafia J. Ossowska doprowadzając do wyrównania i po chwili na 24 sekundy przed końcem ponawia tym razem za trzy. Rywalki w ostatniej akcji próbują czterokrotnie trafić za trzy, aby doprowadzić do wyrównania. Jednak za każdym razem pudłują. Dzięki temu ostrowski zespół odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie.

PGE MKK Siedlce – TS Ostrovia Ostrów 74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)

PGE MKK Siedlce : R. Harris 31, O. Mołłowa 17, S. Lapszynski 7,  K. Bellock 4,  L. Ikstena 11, M. Urbaniak 4, S. Omerbaśić

TS Ostrovia Ostrów: A. Bilotserkivska 22, J. Ossowska 15, A. Wajler 12, K. Motyl 10, K. Jaworska 8, E. Jackowska 8, K. Podkańska 2, S. Nowicka