Piłkarz ręczni KPR Ostrovia w pierwszym meczu nowego sezonu przed własną publicznością przegrali z Olimpem Grodków po rzutach karnych.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, jednak w końcówce pierwszej połowy ostrowianie odskoczyli rywalom i po 30 minutach mieliśmy wynik 15:11.

Po zmianie stron ostrowski zespół utrzymywał kilku bramkowe prowadzenie, jednak na 5 minut przed końcem przy stanie 25:22 ostrowianie stanęli. Rywale odrobili stratę i doprowadzili do remisu. Ostatecznie spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 25:25 i o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. W rzutach karnych lepsi okazali się goście, którzy wygrali je 6:5.

Po dwóch kolejkach ostrowski zespół zajmuje czwarte miejsce. Teraz ostrowskich piłkarzy ręcznych czeka wyjazdowy pojedynek z Miedzią Legnica, która jest obecnie liderem gruby B 1 ligi.