Stworzenie w Ostrowie Wielkopolskim profesjonalnego i kompleksowego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej to główny cel nowego Zarządu Klubu Piłki Ręcznej „Ostrovia” na najbliższe lata.

– Ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce ręcznej to szansa na wzmocnienie potencjału młodych adeptów szczypiorniaka i ostrowskich wychowanków – podkreśla Paweł Staszak, prezes KPR Ostrovia.

W opinii specjalistów – trenerów i sportowców skoordynowanie szkolenia dzieci i młodzieży poprzez centralne szkolenie piłki ręcznej w mieście, zwiększa szanse na sukcesy sportowe w przyszłości. Wzorem najlepszych europejskich akademii sportu młodzieżowego, KPR Ostrovia rozpoczyna tworzenie silnego ośrodka z pełną drabinką szkoleniową i kręgosłupem szkoleniowym. Docelowo projekt ma prowadzić do pozostawania najzdolniejszych i najlepszych wychowanków w ostrowskiej drużynie.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że szkolenie centralne grup młodzika odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, w każdy poniedziałek oraz środę od 17:00 do 18:30. Jest to szkoła z ogromnymi tradycjami w piłce ręcznej, to szkoła, która jako jedyna w naszym regionie uczestniczy w Programie „Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej”, której Związek Piłki Ręcznej w Polsce już kilka lat temu powierzył szkolenie ostrowskiej młodzieży.

KPR Ostrovia zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych z rocznika 2005 i 2006 na treningi do hali SP9. Drabinka szkoleniowa o której mowa, oczywiście nie kończy się na szkole podstawowej. Dalej ci zawodnicy mają możliwość uczęszczania do klas sportowych w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych przy ulicy Kantaka, oczywiście nadal pod egidą KPR Ostrovia.

Już w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach młodzieżowych KPR Ostrovia wystartuje jeszcze w grupie juniora oraz juniora młodszego.

– Wzmocnienie i ujednolicenie szkolenia dzieci i młodzieży to wieloletnie wyzwanie, ale wierzę, że również początek drogi KPR Ostrovia do Superligi w przyszłości – podsumowuje Paweł Staszak.
ŹRÓDŁOKPR Ostrovia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments