Źródło: pixabay.com

Kredyt konsolidacyjny przez internet to wygodna forma restrukturyzacji zaciągniętego długu. Dzięki niej masz szansę zapomnieć o wielu wykonywanych co miesiąc przelewach oraz ułatwić sobie zarządzanie domowym budżetem. Dla kogo jest przygotowany ten produkt finansowy? Czy można z niego skorzystać w każdym banku?

Odpowiadamy na te oraz wiele innych pytań dotyczących kredytu konsolidacyjnego! Koniecznie sprawdź porównywarkę kredytów konsolidacyjnych https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny  aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy skierowany do osób, które mają już zaciągnięte inne zobowiązania. Z jego pomocą możesz znacznie ułatwić sobie życie, zamieniając kilka mniejszych kredytów gotówkowych, pożyczek, czy nawet limitów na kartach kredytowych, na jeden kredyt. Dzięki temu, zamiast wykonywać kilka, a nawet kilkanaście przelewów miesięcznie do różnych instytucji, będziesz mógł spłacać tylko jedną ratę kredytową.

Wygoda to jednak niejedyna zachęta do skorzystania z propozycji banku. Dzięki konsolidacji przede wszystkim masz szansę uniknąć prawdziwych trudności finansowych. Daje ona szansę na ustalenie zupełnie innego, dopasowanego do Twoich możliwości harmonogramu spłat. Kredyt konsolidacyjny pozwala na wydłużenie okresu spłaty zadłużenia, dzięki czemu comiesięczna rata będzie niższa, niż łączna kwota całkowita, jaką musiałeś do tej pory przekazywać bankom lub instytucjom pożyczkowym.

Kredyt konsolidacyjny przy internet – czy to możliwe?

Kredyt konsolidacyjny przez internet jest wygodny nie tylko w spłacaniu, ale również w zaciąganiu. Coraz więcej banków decyduje się bowiem właśnie na udzielanie kredytów bez wychodzenia z domu. Głównie dotyczy to jednak kredytów na mniejsze kwoty. Kiedy w grę wchodzi konsolidacja kredytu hipotecznego lub bardzo wysokiego kredytu gotówkowego, najczęściej konieczne będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów związanych z zabezpieczeniem zobowiązania. W niektórych sytuacjach może być również potrzebna wizyta u notariusza.

Jeśli jednak Twoje zobowiązania nie są aż tak wysokie, masz możliwość zdecydować się na kredyt online. Wnioskowanie o taki kredyt jest stosunkowo proste. Wystarczy, że otworzysz stosowny formularz online oraz wpiszesz w nim dane dotyczące Twoich zobowiązań. Konieczne jest podanie kwoty, jaką pożyczyłeś oraz kwoty, jaka pozostała Ci do uiszczenia. Niezbędne są również dane dotyczące Twojej sytuacji osobistej.

Kredyt konsolidacyjny – kto może się ubiegać?

Decydując o tym, czy udzielić kredytu konsolidacyjnego, bank od nowa analizuje zdolność kredytową klienta. Żeby więc mieć szansę na kredyt konsolidacyjny, żadne z konsolidowanych zobowiązań nie może być przedawnione. Konsolidacją warto więc zainteresować się z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, kiedy jeszcze jesteś w stanie spłacać swoje zobowiązania terminowo. Na kredyt konsolidacyjny mają zatem szansę wyłącznie osób, które otrzymują regularne zarobki, a ich wydatki nie przekraczają uzyskiwanych dochodów.

Kredyt konsolidacyjny – który bank wybrać?

Niestety nie każdy bank będzie w stanie zaoferować Ci warunki konsolidacji, które spełnią Twoje oczekiwania. Część banków decyduje się jedynie na skonsolidowanie produktów bankowych. Jeśli masz aktualnie zaciągnięte pożyczki w firmach pozabankowych, nie będziesz mieć szansy na skonsolidowanie ich w każdym z banków. Na rynku dostępne są jednak i takie, które pod tym względem nie stawiają ograniczeń.

Biorąc kredyt konsolidacyjny, powinieneś przede wszystkim patrzeć na ekonomiczny aspekt zobowiązania. Kredyt powinien mieć możliwie niskie RRSO, czyli wskaźnik mówiący o kosztach całkowitych. Warto jednak pamiętać również o tym, że kredyt musi być dla Ciebie osiągalny do spłacenia. Może to oznaczać, że będziesz musiał zgodzić się na gorsze warunki kredytowania w zamian za wydłużenie czasu spłaty zobowiązania. Słuszną podpowiedzią będzie dla Ciebie ranking kredytów konsolidacyjnych.

Kredyt konsolidacyjny – porównywarka

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny? Porównanie kredytów za pomocą wygodnego narzędzia, jakim jest porównywarka kredytów, znacząco ułatwi Ci decyzję co do wyboru odpowiedniej oferty. Bez większych trudności skorzystasz z niej za darmo online. Wystarczy, że wpiszesz w okienko kwotę, którą chcesz skonsolidować, a na tej podstawie dowiesz się, która oferta najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby. Jest to zdecydowanie lepsza propozycja, niż korzystanie z gotowych rankingów, które dość szybko się dezaktualizują.

Kredyt konsolidacyjny przez internet– ranking

Kredyt konsolidacyjny online możesz wziąć aktualnie w:

  • Citi Banku Handlowym,
  • Alior Banku.

Z tych dwóch propozycji korzystniejszą przedstawia Citi Bank Handlowy. Jeśli chciałbyś skonsolidować 100 000 złotych, a środki spłacać przez 60 miesięcy, RRSO oferty wyniesie 9,22%. Oprocentowanie tej propozycji to 7,19%, natomiast prowizja wynosi 4%. Łącznie do banku oddać będziesz musiał 124 119, 08 złotych, a rata wyniesie 2068,65 złotych.

Dla porównania Alior Bank przy takiej samej kwocie oraz tak samo długim okresie spłaty proponuje RRSO równe 12,61%. Oprocentowanie wynosi 7,19%, a prowizja 0%. Oznacza to, że do oddania będziesz mieć 133 257, 33 zł, a rata kredytowa będzie obciążać co miesiąc Twój budżet kwotą 2220, 96 złotych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments