Spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Region Wielkopolski umowę kredytu inwestycyjnego na budowę kompleksu basenowego przy ul. Paderewskiego.

Ostrowski Park Wodny będzie miał pełnowymiarowy basen sportowy, strefę relaksu, mały basen do nauki pływania dla dzieci, a także profesjonalną strefę saun i SPA. Obiekt będzie pełnił funkcję rekreacyjną i rehabilitacyjną.

Park Wodny w Ostrowie ma kosztować według wstępnych szacunków władz miasta około 70 mln złotych i zadanie będzie realizować spółka Ostrowskie Inwestycje Sportowe. Budowa ma być finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz ze środków z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

W ramach pożyczki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na budowę jak informowały wcześniej władze miasta ma być przeznaczona kwota 12 mln zł. Jednak w 2020 mówiono o kosztach budowy Parku Wodnego na poziomie 50 mln Obecnie jest to 70 mln.

W czwartek, 20 stycznia o czym poinformowały dzisiaj władze miasta podpisano umowę o kredyt inwestycyjny z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Region Wielkopolski.

W opublikowanej informacji nie podano w jakiej wysokości zaciągnięto kredyt.

W związku z powyższym zwróciliśmy się z pytaniami w jakiej dokładnie wysokości zaciągnięto kredyt inwestycyjny. Po otrzymaniu odpowiedzi oczywiście od razu opublikujemy ja w ramach naszego portalu.

Zobacz również: Za nami 30. Finał WOŚP. Tyle zebrano w Ostrowie. Zdjęcia. Wideo
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejne wywalone pieniądze, tak jak na te siłownie w parkach , wszystko stoi i niszczeje , nie widać aby ktoś korzystał . Kilka Orlików , na których nie ma chętnych , młodzież spędza czas na szlifowaniu bruków i przeglądaniu smartfonów . W Ostrów tylko się buduje boiska i hale sportowe , a gdzie mieszkania dla mniej zamożnych . Ludzie muszą zaciągać kredyty na całe życie , albo wynajmować od prywatnych najemców za ogromne pieniądze . Gdzie zakłady pracy ??? Porażka !

Ciekawe kto to spłaci.

Emeryt… Żebyś miał emeryturę to ja mody muszę pracować na to. Długi zawsze były i będą więc lepiej wydać kasę na coś z czego będzoe można korzystać wiele lat pokoleń. Prawda jest taka że pani prezydent coś dla. Miasta robi drogi ścieżki itd z czego ja korzystam

Jesteśmy bogaci, będziemy jeszcze bogatsi w długi. A spłacać będą nasze dzieci i wnuki. Nie nasza broszka, prawda Królowo ty nasza?