Miasto Ostrów nie zaciągnie kredytu w wysokości do 10 mln złotych na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy z powodu braku dwóch załączników w dokumentach przegłosowanej uchwały przez radnych miejskich.

Jak już pisaliśmy miasto chce zaciągać kredyt w wysokości do 10 mln złotych na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy miasta Ostrów Wielkopolski. Uchwałę głosowano dwukrotnie. Pierwszy raz na sesji 30 września, jednak z uwagi na głos wstrzymujący jednego radnego, który się pomylił uchwała nie uzyskała akceptacji.

Następnie na specjalnie zwołanej sesji 7 listopada ponownie głosowano przyjęcie uchwały, która została przyjęta głosami radnych klubu Przyjazne Miasto. Jak się jednak okazało w przegłosowanej uchwale zabrakło dwóch podstawowych załączników i tym samym wniosek o kredyt zostałby odrzucony.

Błąd popełnił jeden z pracowników Wydziału Finansowego Urzędu Miejskiego, który nie załączył dokumentów do przegłosowanej uchwały. W wyniku zaistnienia tej sytuacji Agnieszka Baurycza, dyrektor Wydziału Finansowego w Urzędzie Miejskim złożyła dymisję i została ona przyjęta przez prezydent miasta Beatę Klimek. 

Czy uchwała będzie głosowana po raz trzeci na najbliższej sesji Rady Miejskiej tego jeszcze dzisiaj nie wiadomo. Najprawdopodobniej jednak miasto będzie się starało o kredyt od stycznia 2020 roku.

O kredycie pisaliśmy m.in TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments