W Trzebawiu odbyła się uroczysta gala, podczas której „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk policjantów i policjantek z Wielkopolski.

„Kryształowa Gwiazda” to jedyne w swoim rodzaju wyróżnienie dla policjantek i policjantów, którzy podczas służby, uratowali życie drugiemu człowiekowi. Laureatów wyróżnia to, że niezależnie od tego czy akurat są w służbie, czy w dniu wolnym, gdy widzą niebezpieczeństwo i zagrożenie, po prostu reagują.

W tym roku do grona laureatów dołączyło 62 mundurowych, którzy w służbie lub poza nią uratowali ludzkie życie. Dziewięciu spośród tegorocznych laureatów uratowało ludzkie życie po raz kolejny, a wśród nich znalazł się policjant z ostrowskiej komendy sierż. Krystian Wrzesiński, który obecnie jest dzielnicowym w Nowych Skalmierzycach. Został on uhonorowany „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”.

Sierż. Krystian Wrzesiński, 5 lipca 2023 roku, z innym funkcjonariuszem z polecenia dyżurnego został skierowany na interwencję dotyczącą próby samobójczej. Na miejscu mundurowi odnaleźli mężczyznę leżącego przy drzwiach wejściowych, który nie dawał oznak życia. Mundurowy przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy stwierdzili u osoby asystolię i na zmianę z policjantem przez kilka minut prowadzili resuscytację, w wyniku której przywrócono u mężczyzny tętno. Następnie zespół medyczny zabrał pana na badania do szpitala. Natomiast w 2022 roku dzięki błyskawicznej reakcji i prowadzonym umiejętnie negocjacjom Krystian uratował kobietę, która chciała odebrać sobie życie.

Zobacz również: Po kontroli drogowej zamiast spokojnie odjechać, ruszył z „piskiem opon”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments