W styczniu prezydent miasta Beata Klimek poinformowała, że ktoś podszywa się pod nią i umieszcza wulgarne komentarze w internecie. Wczoraj Paweł Rajski, Starosta Ostrowski poinformował, że ktoś podszył się pod niego i wysłał obraźliwe pismo do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Jak informowała w styczniu Beata Klimek – „W związku z pojawieniem się w mediach społecznościach fałszywych profilów wykorzystujących moje imię i nazwisko oraz wizerunek (zdjęcie), co stanowi przestępstwo kradzieży tożsamości oraz zamieszczanie rzekomo w moim imieniu niewybrednych i wulgarnych komentarzy naruszających zasady współżycia społecznego, informuję, że wszystkie takie przypadki będą niezwłocznie zgłaszane do organów ścigania, a ich sprawcy pociągani do odpowiedzialności karnej.”

Do zamieszczenia wulgarnych komentarzy miało dojść 29 grudnia 2019 roku, gdzie ktoś podpisując się imieniem i nazwiskiem prezydent Ostrowa Wielkopolskiego zamieścił wulgarny komentarz skierowany do wykonawcy utworu w serwisie YouTube.

W związku z zawiadomieniem złożonym przez prezydent miasta Prokuratura oraz Policja rozpoczęły postępowanie w sprawie naruszenia art. 190a par. 2, czyli podszywanie się pod inną osobę, wykorzystywanie jej wizerunku lub innych danych w celu wyrządzenia szkody majątkowej lub osobistej. Za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj Paweł Rajski, Starosta Ostrowski na swoim oficjalnym fanpage’u na Facebooku poinformował, że – „Ktoś podszył się pode mnie i wysłał obraźliwe pismo sygnowane moimi danymi! Taką informację otrzymałem z kancelarii Prezydenta Warszawy człowieka, którego nigdy osobiście nie poznałem. Niby ,,moje” pismo nawiązywało do jednego z bliskich współpracowników Prezydenta Trzaskowskiego. Treść jego była bardzo obraźliwa, zaciągająca szlamu z najgłębszego dna, po prostu obrzydliwa. Przypadek? Nie będzie mojej zgody na wykorzystywanie w ten sposób mojego wizerunku, pomijając już inne aspekty tej sprawy! Dlatego cała sprawa trafiła do organów ścigania. Mam nadzieję, że opinia publiczna pozna trola, bo przecież w dzisiejszych czasach trudno o zachowanie pełnej anonimowości. Stop każdemu hejtowi!”

fot: facebook.com/StarostaRajski/Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments