W sobotę, 1 czerwca, na strzelnicy brackiej w Ligocie odbyła się ceremonia nadania medali Mistrzom i Wicemistrzom oraz intronizacja Króla Bractwa Kurkowego Ligota – Korytnica – Koryta na rok 2019.

 

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele w Ligocie, którą celebrował proboszcz tamtejszej parafii ks. Wojciech Pachciarz. Na imprezę przybyli bracia kurkowi okręgu ostrowskiego ZKBS, 12 pocztów sztandarowych bractw, poczty sztandarowe OSP Ligota i Kółka Rolniczego w Ligocie oraz zaproszeni goście.

Po Mszy orszak pocztów sztandarowych prowadzonych przez orkiestrę dętą przemaszerował na strzelnicę, gdzie odbyła się ceremonia intronizacji. Tradycję bractw kurkowych przybliżył w swoim wystąpieniu Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak.

Intronizacji króla bractwa dokonał Prezes Okręgu Ostrowskiego ZKBS Adam Warzybok, który przekazał również medale mistrzom bractwa. Zorganizowane w tym dniu strzelanie o Puchar Przechodni KBS Ligota-Korytnica-Koryta wygrał Leszek Kałużny, który wyprzedził Floriana Siekierskiego i Teofila Fęgiera. Kura zdobył Adam Warzybok, II miejsce zajął Jan Ciachera, III miejsce – Henryk Waliszewski.
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments