W rozegranym dzisiaj na Stadionie Miejskim 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężył Bartosz Smektała.

W pierwszym biegu dzisiejszego turnieju Szostak wygrał start i dowiózł prowadzenie do końca. Był jednak cały czas atakowany przez Lindgrena. W kolejnym biegu po starcie prowadził Krawczyk, jednak na początku trzeciego okrążenia wyprzedził go Paluch. Następnie wyprzedził Krawczyka również Walasek. Na początku drugiego okrążenia przewrócił się Przyjemski, który szybko wstał i ukończył bieg.

W biegu 11 Smektała został wywieziony na pierwszym łuku pod bandę i znalazł się na ostatnim miejscu. Ruszył w pogoń i najpierw wyprzedził Kościucha, a na ostatnim łuku Beckera. W biegu 13 Smektała pojechał zbyt szeroko po starcie i na pierwszym miejscu znalazł się Szostak. Smektała szybko nabrał prędkości i wyprzedził ostrowianina jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia.

Przed ostatnią serią startów prowadził Smektała z 11 punktami przed Bertzonem oraz Lindgrenem, którzy mieli ich 10. Lindgren wygrał swój bieg, natomiast w biegu 20 zmierzyli się Smektała i Bertzon. W biegu tym lepszy okazał się Bartosz Smektała i to on zwyciężył w 70. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.