Gmina Przygodzice apeluje o racjonalne korzystanie z wody. Jej zużycie, wraz z nadejściem upałów, wzrosło o ponad 100 proc.

 

W związku z upałami znacznie wrosło zapotrzebowanie na wodę. Powszechne podlewanie powoduje, że spada ciśnienie w sieci wodociągowej w całej gminie. Mogą być zatem odczuwalne braki wody.

– Prosimy o oszczędne korzystanie z wody z uwagi na możliwość wystąpienia miejscowego obniżenia ciśnienia wody lub nawet jej braku – mówi Andrzej Pichet z Urzędu Gminy w Przygodzicach. – Zalecamy wstrzymanie się od podlewania ogrodów, terenów zielonych, boisk i upraw oraz napełniania basenów w godzinach największego odbioru wody. Podlewajmy nocą albo wcześnie rano – tak, aby wody starczyło dla wszystkich.

Szczególnie narażone na braki w dostawach wody mogą być okolice Dębnicy, osady Antonin Strugi, czy wsi Wysocko Małe (posesje położone na wzniesieniach).

Problemy z wodą są konsekwencją zmian klimatu. Od dawna przez większość sezonów letnich więcej wody paruje, niż pada. W efekcie zmniejszają się zasoby wody glebowej i występuje susza glebowa.

 

Tydzień temu o racjonalne korzystanie z wody apelowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gorzycach Wielkich. Więcej na ten temat TUTAJ>>>
ŹRÓDŁOUG Przygodzice, Tomasz Wojtasik
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments