Ławka Niepodległości Nowe Skalmierzyce

Na Placu Wolności w Nowych Skalmierzycach znajduje się ławka pomnikowa – „Ławka Niepodległości”, która odsłonięta została podczas obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Ławka Niepodległości odtwarza nagrania dotyczące tradycji oręża polskiego i wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Treść regionalna obejmuje tematykę Powstania Wielkopolskiego. Nagrana została także część lokalna z wykorzystaniem opisu Władysława Borocha. Jest to także pierwszy publiczny Hotspot (otwarty punkt dostępu do Internetu) dostępny w Nowych Skalmierzycach.

 Ławka Niepodległości Nowe Skalmierzyce Ławka Niepodległości Nowe Skalmierzyce Ławka Niepodległości Nowe Skalmierzyce

Jak można przeczytać w ogólnopolskich mediach projekt Ławek Niepodległości, których ponad 100 ma być w całym kraju to koszt 4 mln złotych. Niestety trudno określić czy jest to ławka, na której można usiąść, czy jednak pomnik związany z odzyskaniem naszej niepodległości. Nie przypomina ona bowiem typowej ławki. Zgodnie z informacjami płynącymi z Ministerstwa Obrony Narodowej projekt ten ma trwale upamiętnić 100-lecia Odzyskania Niepodległości i jest to ławka pomnikowa.

Samorząd otrzymał od Ministerstwa Obrony Narodowej 30.000 zł dofinansowania, jednak jak widać na poniższym zdjęciu, będzie trzeba przeznaczyć teraz kolejne kwoty na jej odnawianie, aby wyglądała ona tak, jak na to zasługuje. W końcu to jest Ławka Niepodległości.

Tak wygląda ona po niecałym miesiącu użytkowania, a z wielu ławek w Polsce odchodzi już farba i nadają się do remontu.

Ławka Niepodległości Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments