Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju leku na nadciśnienie Irprestan. Stosuje się go przy leczeniu nadciśnienia tętniczego pierwotnego i w leczeniu choroby nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2.

Wycofany z obrotu został lek Irprestan (Irbesartanum), 150 mg, tabletki powlekane, 28 tabl, numer serii: 136918, data ważności 03.2020. Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf. z siedzibą w Islandii, a przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego w Polsce jest Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Powodem wycofania leku jest zawiadomienie jakie wpłynęło od przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego ww. leku do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznegoo wycofaniu z obrotu konkretnej serii preparatu leczniczego. Ma to związek z przeprowadzeniem badań dotyczących substancji czynnej pochodzącej od wytwórcy Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. i uzyskaniem wyniku powyżej dopuszczalnego w zakresie zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą (NDEA).
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments