fot: facebook.com/ksstalla

Klub Sportowy Stal „LA” Ostrów Wielkopolski poinformował w mediach społecznościowych, że w związku z podwyżką cen najmu wynajmowanych pomieszczeń przy ulicy Kusocińskiego musieli opuścić obiekt.

Jak czytamy w opublikowanym wpisie – „Dla naszych kibiców i sympatyków mamy bardzo smutną wiadomość – w 75-cio lecie klubu opuściliśmy obiekty przy ul. Kusocińskiego 1. Zmusiła nas do tego propozycja podwyżki cen najmu od prywatnej spółki niemal czterokrotna w stosunku do ubiegłego roku.

14 lutego 2022 roku wróciliśmy pełni euforii z Halowych Mistrzostw Polski w Rzeszowie z siedmioma zdobytymi medalami i zwycięstwem w klasyfikacji medalowej. Jednak niestety nasza radość trwała bardzo krótko, gdyż już tego samego dnia otrzymaliśmy wiadomość iż w ciągu dwóch dni (czyli niemal natychmiastowo) musimy się ustosunkować do nowej propozycji kwoty najmu wynoszącej niemal czterokrotność w rozliczeniu rocznym w stosunku do ubiegłego roku

Paradoksalnie taniej byłoby nam wynająć takie obiekty jak: Arena Ostrów czy obiekty w Rzeszowie na których odbywały się wspomniane Mistrzostwa Polski. Niestety stadion przy ul. Kusocińskiego (należący do miasta) nie posiada żadnego zaplecza bazowego (magazyny, szatnie) w związku z tym możliwość realizacji naszych treningów została bardzo utrudniona. Specyfika naszego treningu polega na łączeniu podczas jednej jednostki kilku elementów jak szybkość, siłownia czy skoczność, czy tez bieganie nieco dłuższych odcinków. To wymagać będzie ciągłego przemieszczania się z jednego miejsca w Ostrowie na drugie, co znacznie wydłuży treningi i z pewnością wpłynie na ich jakość.”

Jak kontynuują przedstawiciele klubu –„Na szczęście są ludzie dobrej woli i bardzo szybko udało nam się znaleźć „zastępczy dom” za co ogromne podziękowania dla Dyrektora 1LO w Ostrowie Wielkopolski Pana Marka Lewickiego oraz Starosty Paweł Rajski. Również otrzymujemy z Miasta sygnały o chęci pomocy i już pierwsze kroki w tym kierunku są czynione.”

Mają to być jednak rozwiązania tylko tymczasowe i jak zaznacza klub – „Teraz jak nigdy potrzebujemy remontu stadionu wraz z powstaniem zaplecza tuż przy nim – na co bardzo liczymy. Sytuacja w której się znaleźliśmy w środku zimy, szczególnie po naszych kolejnych ogromnych sukcesach, jest bezprecedensowa. My wielokrotnie udowodniliśmy ze na bieżni czy skoczni walczymy do samego końca i tak będzie tez w tym przypadku – walczymy o godne miejsce dla tych obecnych i przyszłych pokoleń Ostrowskich Lekkoatletów.”


Teraz pozostaje pytanie, co dalej z tak utytułowanym klubem. Niestety bieżnia stadionu przy Kusocińskiego już od kilku lat wymaga remontu i właściwie nie nadaje się do treningów. Teraz klub pozostał bez zaplecza na miejscu, przy stadionie.

Tak wyglądała ona w sierpniu 2021 roku:
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Bo dla niektórych liczy się tylko to, że mogą się w telewizji pokazać przy dużej publiczności. Nie ważne że nie ma w tym klubie ostrowian… A tak gdzie są młodzi ostrowianie, no coś to nie medialny sport