Koszykarze Bm Slam Stali Ostrów przegrali dzisiejsze wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek Stelmetem Enea BC Zielona Góra – 90:99. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył dzisiaj Paulius Dambrauskas.

Początkowo spotkanie było dość wyrównane. Przewagę dla zielonogórzan zdobywał Przemysław Zamojski, jednak odpowiadali na to Jarosław Mokros i Przemysław Żołnierewicz. Ostatecznie Stelmet Enea po 10 minutach prowadził 24:17.

W drugiej kwarcie rywale powiększają powiększają przewagę do 11 punktów, a ostrowianie długo nie mogli trafić trójki, co utrudniało odrabianie strat. Gospodarze w końcówce kwarty prowadzili już nawet 17 punktami, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:40.

Po zmianie stron zielonogórzanie utrzymywali wysoką przewagę, której nie mógł zniwelować ostrowski zespół. Po 30 minutach było 84:64. W ostatniej kwarcie zawodnikom BM Slam Stal udało się lekko zmniejszyć stratę do rywali, jednak to gospodarze kontrolowali przebieg spotkanie i ostatecznie zwyciężyli 99:90.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – BM Slam Stal Ostrów 99:90 (24:17, 29:23, 31:24, 15:26)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: J. Zyskowski 13, L. Hakanson 3, J. Thomasson 15, P. Zamojski 20, I. Radić 9, G. King 6, M. Witliński 4, M. Ponitka 10, T. Meier 7, Ł. Koszarek 12

BM Slam Stal Ostrów: J. Threatt 11, J. Mokros 7, N. Jevtović 17, P. Żołnierewicz 11, P. Dambrauskas 18, D. Szymkiewicz 13, J. Garbacz 7, D. Jackson 6, F. Dylewicz 0