Rodzina akcesoriów podłogowych Arbiton powiększa się. Od niedawna dostępne są w ofercie listwy STIQ, które wyróżniają się nienagannym wyglądem i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Są bardzo odporne na uderzenia, wodoodporne i banalnie proste w montażu. Dostępne są w aż trzech wersjach (STIQ, STIQ XL oraz STIQ Plus). Wszystkie trzy modele łączy fakt, że powstały w duchu zero waste. To prawdopodobnie najbardziej ekologiczne listwy przypodłogowe na świecie.

STIQ – trzy opcje dla wymagających

Listwy z rodziny STIQ to uniwersalny produkt, który nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg. Są to listwy w ponadczasowym i uniwersalnym kolorze białym. Bardzo proste w montażu – wystarczy jedynie klej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są całkowicie wodoodporne. Będą zatem idealnym wyborem zarówno do wykończenia dylatacji przyściennych w salonach, w łazienkach, czy kuchniach. Z uwagi na swoje właściwości doskonale współgrają zarówno z panelami winylowymi, laminowanymi czy też płytkami podłogowymi. Listwy przypodłogowe STIQ występują w trzech wersjach:

STIQ

To biała, uniwersalna listwa, która nadaje się zarówno do paneli winylowych klejonych jak i płytek. Ma 10 mm grubości i właśnie taką szczelinę dylatacyjną może ukryć. Dzięki temu, że jest dość cienka nadaje wnętrzu smukłości. Węższa listwa to także mniej kurzu, który mógłby się na niej osadzać. Listwa STIQ swoim nienarzucającym się wyglądem wyeksponuje wszystkie elementy wnętrza. Będzie stanowić harmonijny dodatek do każdej podłogi. Listwy STIQ występują w aż trzech wysokościach – 60 mm, 80 mm i 95 mm.

STIQ XL

To listwy przypodłogowe o zwiększonej do 15 mm grubości. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie z przyczyn techniczny konieczne było zrobienie większej niż standardowa dylatacja. STIQ XL to listwa uniwersalna nadająca się tak jak i jej klasyczny odpowiednik zarówno do paneli winylowych jak i paneli laminowanych o podwyższonej wodoodporności. Listwa ta wyróżnia się doskonałym, prostym designem. Elegancki i najbardziej obecnie poszukiwany przez architektów wnętrz kształt (cubic shape) odnajdziemy właśnie w listwach STIQ XL. Dzięki charakterystycznemu promieniowi krawędzi uzyskujemy efekt ostrego zakończenia. To jeden z najbardziej poszukiwanych trendów sezonu.

STIQ +

To listwa do zadań specjalnych. Tam gdzie mamy dużą dylatację możemy wykorzystać listwy STIQ plus uzyskując efekt pięknego wnętrza. Występuje w tradycyjnym kształcie, sprawdzi się więc zarówno w nowoczesnych mieszkaniach jak i w klasycznych pomieszczeniach. Montowana za pomocą klipsa do listew MDF idealnie się sprawdzi do przykrycia istniejących cokołów wykonanych z płytek, lub gresu.  

STIQ – ekologiczna listwa przypodłogowa

Listwy STIQ wyróżniają się na tle konkurencji tym, że powstały z dbałością o środowisko naturalne. Listwy te wykonane są z jednorodnego materiału. Nie ma w nich dodatku barwników, farb czy lakierów. Cała konstrukcja listwy wykonana jest z jednego elementu. Listwy wykonane z monomateriałów nadają się do recyklingu i są znacznie bardziej ekologiczne niż tradycyjne listwy. Dodatkowo marka Arbiton zastosowała podczas pakowania listew STIQ aż o 50 proc. mniej folii ochronnej niż w przypadku tradycyjnego pakowania. Folia jest obecna jedynie na zewnętrznej, reprezentatywnej stronie produktu. To kolejny powód dla którego możemy nazywać listwy STIQ jednymi z najbardziej ekologicznych na rynku. 

Montaż listwy STIQ

 Montaż listew przypodłogowych STIQ jest bardzo prosty. Używamy do niego wyłącznie kleju, który jest wprowadzany w odpowiednio przygotowane, wyżłobione miejsce. Dzięki temu, że listwa zbudowana jest z monomateriału bardzo łatwo ją przyciąć do pożądanego rozmiaru.

Zastosowanie folii ochronnej jedynie po zewnętrznej stronie poza walorami ekologicznymi ma także jeszcze jedną zaletę. Pozwala zdjąć folię dopiero po zakończonym montażu. Unikamy zatem czasochłonnego sprzątania po zakończeniu prac.

Czy listwy przypodłogowe to konieczność?

Listwy podłogowe najczęściej są stosowane po to by zakryć szczelinę dylatacyjną. Przy montażu paneli podłogowych zostawiamy przy ścianie wolną przestrzeń, dzięki, której podłoga ma szansę „pracować” nie powodując uszkodzenia, lub wypięcia z zamków poszczególnych paneli. Nieestetyczną szparę zakrywamy właśnie listwą przypodłogową, która stanowi idealne łączenie podłogi oraz ściany.  Dobrze dobrana listwa podłogowa  zakrywa wszystkie mankamenty i sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo estetycznie.  Szerokość otworów dylatacyjnych zależy z jednej strony od materiału z jakiego mamy podłogę, a z drugiej od umiejętności fachowca. Dla paneli winylowych wystarczy dylatacja przyścienne o szerokości 5 mm, ale rzadko kiedy mamy do czynienia z tak dokładnym i precyzyjnym wykonaniem dylatacji. Dlatego bezpieczniej będzie wybierać listwy o szerokości 1 cm. Dostępne są także listwy, które gwarantują krycie szczelin większych (STIQ XL, STIQ +) – jest to szczególnie dobre rozwiązanie gdy przypadkowo zostawiliśmy zbyt dużą dylatację, lub gdy chcemy ukryć stary cokół wykonany z płytek.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments