Policjanci z Milicza zatrzymali ostrowianina, który na moście kolejowym w Sławoszowicach oraz na drzwiach budynku stacji kolejowej w Miliczu sprayem namalował symbole propagujące treści o tematyce faszystowskiej.

Policjanci zostali powiadomieni, że na moście kolejowym w podmilickich Sławoszowicach ktoś sprayem namalował symbole prezentujące treści o tematyce faszystowskiej. Sprawca na ścianie mostu namalował znaki identyfikujące niemieckie jednostki woskowe z okresu II wojny światowej, a na metalowych barierkach ujawniono napisy propagujące ustrój faszystowski. Podobny znak identyfikujący młodzieżową organizację faszystowską został namalowany sprayem na drzwiach do pomieszczenia gospodarczego budynku stacji kolejowej w Miliczu.

W czwartek, 25 listopada policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który okazał się sprawcą tych przestępstw. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli między innymi puszki z farbą w sprayu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw polegających na publicznym prezentowaniu treści o tematyce faszystowskiej za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.
ŹRÓDŁOKPP Milicz
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Słynny Adrian ?

A kto inny