Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla chorującego na SMA typu pierwszego, zwaną niemowlęcą Karolka Juszczaka z Nowych Skalmierzyc. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację oraz sprzęt ortopedyczny.

Jak informują rodzice na stronie zbiórki – „Nasz syn Karol urodził się jako wcześniak, w 33 tygodniu ciąży. Po urodzeniu zachowywał się jak normalne zdrowe dziecko, dostał 10 punktów w skali Abgar. Pierwsze objawy choroby pojawiły się w trzecim miesiącu życia, ale lekarze badający go nie rozpoznali choroby. Gdy miał 5 miesięcy trafił do szpitala z powodu trudności w przełykaniu i oddychaniu. Lekarze nie potrafili postawić diagnozy. Po wykonaniu synowi badań genetycznych okazało się, że Karolek jest chory na rzadką chorobę, jaką jest SMA typu pierwszego, zwaną niemowlęcą.”

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to choroba genetyczna, którą charakteryzuje stopniowy zanik mięśni. Podczas przebiegu choroby dochodzi do całkowitej utraty motoneuronów rdzenia kręgowego. Konsekwencją tego procesu jest osłabienie, a także postępujący zanik mięśni.

Niestety przez chorobę Karolek nie będzie siedzieć, chodzić, trzymać głowy ani nawet samodzielnie jeść i oddychać.

Wymaga on całodobowej opieki i rehabilitacji oraz zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny. Obecnie rehabilitowany jest cztery dni w tygodniu. Potrzebna jest też okresowa wymiana sprzętu ortopedycznego.

Pomóc może każdy poprzez wpłatę na stronie zbiórki https://zrzutka.pl/c75etu lub udział w licytacjach na specjalnej grupie na portalu Facebook>> https://www.facebook.com/groups/238950868063244 . Oczywiście pomóc można również poprzez udostępnianie informacji o prowadzonej zbiórce oraz aukcjach charytatywnych.
ŹRÓDŁOzrzutka.pl/c75etu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments