Polska mapa kościelnej pedofilii została zaprezentowana w Watykanie przez rozpoczętą wczoraj międzynarodową konferencją organizacji Ending Clergy Abuse zajmującej się pomaganiem wykorzystywanym seksualnie nieletnim.

Na mapie zaznaczono 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 relacji osób, które zgodziły się anonimowo opowiedzieć o swojej historii.

Na mapie znajdziemy jeden przypadek z Ostrowa Wielkopolskiego, który fundacja tak opisała:

Wikary z Ostrowa Wielkopolskiego oskarżony w 2014 przez 18-letniego ucznia o to, że go zwabił, upił, a następnie nieprzytomnego molestował.
„Według relacji nastolatka, został on zaproszony przez wikariusza jednej z ostrowskich parafii. W mieszkaniu został poczęstowany alkoholem, po którym na chwilę stracił przytomność. Kiedy się ocknął, był na wpół rozebrany. Właśnie wtedy doszło, zdaniem licealisty, do molestowania.” Prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak 18-letni ostrowianin w obecności rodziców złożył oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Mapa kościelnej pedofilii w Polsce.

Twórcy mapy kościelnej pedofilii jak informują na swojej stronie internetowej – Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments