We wtorek, 18 października do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki, który zwiedził nasze miasto, otworzył wystawę oraz spotkał się z młodzieżą.

Podczas pobytu w Ostrowie Tomasz Grodzki zwiedził m.in. szpital, nowo wybudowany Dom Pomocy Społecznej, Arenę Ostrów i muzeum w Ratuszu.

Na ostrowskim rynku otworzył wystawę „Senat RP wczoraj i dziś. W 100. rocznicę pierwszego posiedzenia Senatu II RP”.

– Ta wystawa jest bardzo ciekawa. Ona jest nieco skrócona, ale zachęcam zwłaszcza młodzież do zapoznania się z losami senatu, senatorów i tego wszystkiego, co senat robił i jaka rolę odgrywał w konstytucyjnym systemie Polski – mówi Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.

W ostrowskim ratuszu odbyła się debata Marszałka Senatu RP z młodzieżą „O niezbywalnej godności człowieka w świetle Konstytucji i doświadczeń indywidualnych”.

– Jako, że senat jest tym miejscem w którym bardzo cenimy sobie współprace z młodzieżą, bardzo cenimy sobie zdanie oraz opinie młodzieży postanowiliśmy zorganizować dzisiaj w ostrowskim ratuszu spotkanie Marszałka Senatu z młodzieżą szkół ponadpodstawowych. Będziemy mówić o godności człowieka, o ty m jakie są niezbywalne prawa człowieka i jak to często bywa mimo pewnych regulacji zapisanych w Konstytucji czy Karcie Praw Człowieka trzeba zawsze się o nie niejednokrotnie upominać – mówiła senator Ewa Matecka.

Zobacz również: Odbędą się bezpłatne badania dla ostrowian
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments