fot: dlakogos.pl/zbiorki/maria_lupa/

U 4-letniej Marysi Lupa zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Trwa zbiórka na leczenie i rehabilitacje za pośrednictwem Fundacji Warto Żyć Dla Kogoś.

– Wszystko zaczęło się w listopadzie katar, kaszel zwykły stan podgorączkowy lub  temperatura.Normalne w tym okresie. wizyta u lekarza inhalacje…Kolejna wizyta przedstawienie objawów katar, kaszel troszkę mniej – kolejna infekcja, wirus zalecenia te same “pulmicord”.3 raz teleporada nadal zgłaszamy stany podgorączkowe itp., kolejny raz te same zalecenia.    Ostatnia wizyta u lekarza rodzinnego zgłaszanie symptomów już bez kataru i kaszlu stan podgorączkowy i gorączka ( przyjęcie w trybie pilnym)  Zwrócenie uwagi lekarzowi na dodatkowe objawy, które zauważyliśmy bóle w brzuchu i izolacja od dzieci i niechęć zabawy( w domu wesoła jak zawsze )Ale sygnały z przedszkola były, przekazaliśmy oczywiście w dobrej wierze lekarzowi. Zero empatii zero badania dotyku dziecka stetoskop, patyczek i osłuchowo czysta. “Wymusiłem” skierowanie na badanie moczu, “pani doktor” powiedziała że morfologii nie ma co bo przy gorączce nie wyjdzie – czytamy na stronie fundacji.

Ostatecznie lekarze zdecydowali się na prywatna wizytę u lekarza, który poradził udanie się do szpitala. Tak od razy skierowanie na szpitalny oddział pediatryczny.

– Wtedy jeszcze myśleliśmy że zrobimy badania i od poniedziałku znów będziemy razem. W czwartek na wieczór już wiedzieliśmy że jest coś nie tak, zbyt szybko wszystko zaczęło się dziać. badania konsultacje, żona była z dzieckiem i dzwoniła przerażona.W piątek już wiedzieliśmy że nie jest dobrze. Podejrzenie białaczki, które po przewiezieniu do poznania wszystko niestety potwierdziło.Mieliśmy jeszcze nadzieję że podobna choroba, podobne objawy – niestety potwierdziło się najgorsze z najgorszych – piszą rodzice na stronie fundacji Warto Żyć Dla Kogoś, która uruchomiła zbiórkę na leczenie oraz rehabilitację 4-latki.

Pomóc można poprzez wpłatę na stronie zbiórki https://dlakogos.pl/zbiorki/maria_lupa/ oraz poprzez rejestrację w bazie dawców szpiku na stronie www.dkms.pl
ŹRÓDŁOdlakogos.pl/zbiorki/maria_lupa/
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments