Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega przed niebezpiecznymi witrynami podszywającymi się pod strony bankowe.

Przestępcy coraz lepiej odwzorowują strony bankowe i jak ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego przestępcy dość wiarygodnie odwzorowali m.in. stronę Alior Banku. Oszuści na przygotowanej fałszywej stronie do logowania, podmienili także numer do infolinii banku oraz e-mail kontaktowy.

Zalogowanie się na tej stronie lub kontrakt z podanymi numerami telefonu, może spowodować, że zostaniemy oszukani i stracimy nasze oszczędności.

Niebezpieczna strona udająca witryną Alior Banku znajduje się pod adresem hxxps://aliorgroup[.]org, jednak w każdej chwili może zostać zmieniony jej adres. Każdy korzystający z internetowych usług bankowych, powinny zwracać szczególną uwagę na to, przez jaką stronę logują się do swojego konta bankowego.

Fałszywe strony dotyczą bowiem wielu banków. M.in. możemy natknąć się na strony podszywające się pod ING Bank – hxxps://ingpl.eu/ czy też mBank – mbank-pl[.]com lub plmbank[.]com
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments