W Ostrowie Wielkopolskim, od 1 sierpnia rozpocznie się program, dzięki któremu mieszkańcy miasta mogą za darmo pozbyć się niebezpiecznych dla zdrowia elementów azbestowych ze swoich budynków.

Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na usuwanie wyrobów zawierających azbest. W ramach projektu prowadzone zostaną dwa zadania polegające na:

  • demontażu, transporcie do unieszkodliwiania i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest
  • zbieraniu, transporcie do unieszkodliwiania i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest, w odpowiedniej instalacji.

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z działki w rodzinnym ogrodzie działkowym, posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. Na to zadanie przeznaczone zostanie 40 000,00 zł. Środki pochodzące z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wynoszą 14 000,00 zł, z kolei 26 000,00 zł to środki pochodzące z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Miasto sfinansuje 100% kosztów tej usługi, z zastrzeżeniem górnego limitu dofinansowania w wysokości 3 000,00 zł.

Nabór zgłoszeń w ramach programu rozpocznie się 1 sierpnia 2023 r. i potrwa do 31 sierpnia 2023 r. Pomoc udzielana będzie do wyczerpania środków finansowych.

Zobacz również: Pierwsze pieniądze już na kontach
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments