Koszykarska Reprezentacja Polski Drużyną Roku, a jej lider – Mateusz Ponitka – 10. sportowcem 2019 roku w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego! Wyniki poznaliśmy podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu transmitowanej na antenie Polsatu.

Mateusz Ponitka został wyróżniony podczas Gali Mistrzów Sportu i w Plebiscycie Przeglądu Sportowego zajął wysokie, dziesiąte miejsce!

Sama obecność w gronie dwudziestu najpopularniejszych sportowców 2019 roku w Polsce jest dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. Cieszę się, że mogłem pomóc zespołowi w eliminacjach oraz mistrzostwach świata. Miło, że ta praca została dostrzeżona. Nie pozostaje mi nic innego, jak dalej jeszcze ciężej pracować i być lepszym zawodnikiem. Z tego miejsca chciałbym podziękować żonie, która na co dzień mnie wspiera. Bez jej wsparcia nie byłbym tu, gdzie jestem. Dziękuję również sponsorom, prezesom oraz trenerom za zaufanie – podkreśla Mateusz Ponitka.

Mateusz Ponitka grał w kadrze już podczas trzech EuroBasketów – w 2013, 2015 i 2017 roku. Były wicemistrz świata do lat 17 z roku na rok zwiększał swoją rolę w reprezentacji, a teraz trudno sobie wyobrazić ją bez ambitnego zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego.

W swojej karierze ma już na koncie po dwa mistrzostwa Polski i Belgii, występy w najsilniejszych ligach europejskich – tureckiej, hiszpańskiej, rosyjskiej oraz grę w elitarnej Eurolidze.
ŹRÓDŁOplk.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments