meleks melex ostrów
zdjęcie poglądowe

W sąsiednim Kaliszu, podobnie jak w latach ubiegłych kaliscy seniorzy będą mogli skorzystać z usługi bezpłatnego uporządkowania grobów ich bliskich na cmentarzu komunalnym. Ponadto na terenie cmentarza komunalnego będą mogli przemieścić się meleksem, co ułatwi dotarcie w okolice kaplicy.

Jak informują władze Kalisza, bezpłatne sprzątanie grobów ma to być wsparcie Miasta dla osób, które ukończyły 80 lat i mieszkają samotnie lub razem z osobą niepełnosprawną albo niesamodzielną.

– Usługa jest całkowicie darmowa, seniorzy nie ponoszą za nią żadnych opłat. Osoba sprzątająca może umyć tablicę, płytę nagrobka oraz krzyż, może zdjąć wypalone znicze i, w zależności od uzgodnień z seniorem, wyrzucić je na śmietnik albo zostawić przed nagrobkiem – tłumaczy wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Kolejnym wprowadzonym udogodnieniem dla seniorów będą przejazdy na terenie nekropolii. Starsi kaliszanie, którzy od 30 października do 1 listopada dotrą na cmentarz komunalny, będą mogli pokonać główną aleję meleksem. Pojazd będzie kursował od bramy głównej w stronę kaplicy i dalej prosto, w godz. 8.00 – 16.00.

Czy takie wsparcie miasta przydałoby się w Ostrowie Wielkopolskim na którymś z cmentarzy?

Zobacz również: Czy w Ostrowie nie jest czyszczona kanalizacja deszczowa i dlatego dochodzi do zalewania miasta?
ŹRÓDŁOUM Kalisz
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments