zdjęcie poglądowe

Na trzy miesiące została tymczasowo aresztowany 33-latek, który w minioną sobotę usiłował pozbawić życia swoją matkę. Został zatrzymany na terenie powiatu ostrowskiego.

W sobotę, 4 maja o godzinie 16:30 funkcjonariusze z ostrzeszowskiej komendy zostali skierowani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Ostrzeszów, gdzie mężczyzna miał pobić swoją matkę.

– We wskazanym miejscu policjanci zastali leżącą na podłodze zakrwawioną kobietę, która zaopatrywana była przez zespół medyczny, a następnie została przetransportowana do szpitala w Ostrzeszowie. W rozmowie z osobami przebywającymi w rejonie w/w posesji policjanci ustalili, że sprawca oddalił się z miejsca przed przyjazdem służb i może ukrywać się na terenie pobliskiego kompleksu leśnego. Z polecenia dyżurnego funkcjonariusze będący w jego dyspozycji podjęli próbę ustalenia miejsca pobytu 33-latka, lecz bezskutecznie – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, z KPP w Ostrzeszowie.

Jak ustalono mężczyzna działając z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia, za pomocą metalowej rury wielokrotnie uderzał swoją 59-letnią matkę po głowie oraz twarzy, powodując u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu realnie zagrażający jej życiu.

W niedzielę, 5 maja na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymali go funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej i ostrowskiej komendy.

Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments