Policja Ostrów Wielkopolski

W ciągu minionych dwóch dni policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 4 kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h. W tym czasie policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących i pracowali na miejscu 6 kolizji drogowych.

W czwartek, 11 czerwca około godz. 21:30 w miejscowości Fabianów 45-latek kierujący nissanem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu uderzając w betonowy przepust. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, miał w organizmie około 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że 45-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ stracił je za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej, w miejscowości Masanów 32-latka kierująca samochodem marki Renault Megane nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i doprowadziła do dachowania pojazdu. Na szczęście jej jak również pasażerowi nic poważnego się nie stało. Kierująca była trzeźwa i została ukarana mandatem karnym.

Na drogach powiatu ostrowskiego zatrzymanych zostało kolejnych 4 kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h. Zatrzymany został też 20-latek kierujący motocyklem. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.