Kolejni mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego stracili pieniądze, a mieli mieć szybki i duży zysk. Pamiętajmy, że nie każda reklama czy też oferta jest prawdziwa. Za wieloma stoją przestępcy.

Ostatnio do policjantów zgłosili się mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy stracili kilkaset tysięcy złotych. Byli oni przekonani, że dzięki brokerom inwestycyjnym, zarobią pieniądze. W obu przypadkach chodziło o rynek kryptowalut.

Zachęcająca reklama, profesjonalna rozmowa z opiekunem konta, napływające informacje o zyskach uśpiły czujność pokrzywdzonych. Pierwszy z mężczyzn stracił blisko 70 tysięcy złotych, kolejny ponad 280 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy – szczególnie w kryptowaluty. Nie pierwszy już raz okazało się bowiem, że szybki zysk, to tylko zachęta do dalszego inwestowania. Zazwyczaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Po wpłaceniu mniejszych kwot jesteśmy zachęceni zyskiem, jaki nam jest prezentowany. Następnie dokonujemy kolejnych wpłat, często na kilkanaście, a nawet kilkaset tysięcy złotych. Kiedy przychodzi moment wypłaty, zazwyczaj występuje problem – konieczność wpłaty kolejnych środków na opłaty czy podatek, albo jakiś problem techniczny. Brak dodatkowych opłat powoduje rzekome zablokowanie pieniędzy.

By nie narazić się na straty, policjanci przestrzegają, by już przed pierwszym przelewem dobrze sprawdzić, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje i nie kierować się emocjami przy inwestowaniu własnych pieniędzy.

Zobacz również: W Ostrowie podzielono pieniądze na sport
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments