Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 36-letniego Łukasza Łukowskiego u którego zdiagnozowano guz mózgu płata czołowego prawego – naciek złośliwego glejaka z obecnością proliferacji mikronaczyń, komórek z cechami pleomorfizmu i licznych mitoz.

We wrześniu, 36-latek zasłabł w pracy i został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze wykryli u niego guz mózgu. Przeszedł operację i kolejne tygodnie spędził w szpitalu.

– Gdy go wypisali do domu w stanie stabilnym, miał niedowład prawej części ciała. Teraz chodzi, ale to nie jest ten sam, jeszcze niedawno zupełnie zdrowy, silny i sprawny mężczyzna… – czytamy na stronie zbiórki.

Jak się okazało Łukasz – walczy z wrogiem chyba najgorszym z możliwych – z glejakiem wielopostaciowym IV stopnia złośliwości…” 

Został skierowany na adioterapię i chemioterapię, jednak jak czytamy na stronie zbiórki „leczenie nie daje nam wielkich szans…”.

Dlatego też postanowiono spróbować leczeni w Niemczech, jednak jest to terapia bardzo droga – „samo badanie do stworzenia szczepionki immunologicznej to koszt ok. 25 tys. zł. Stworzenie szczepionki to koszt rzędu 350 tys. zł plus dojazdy i możliwe dodatkowe leczenie na miejscu…”

Uruchomiona została zbiórka na nierefundowane leczenie immunologiczne w Niemczech. Na chwile obecną zebrano trochę ponad 80 000zł, co stanowi prawie 19% potrzebnej kwoty.

Pomóc można poprzez wpłatę na stronie zbiórki https://www.siepomaga.pl/lukasz-lukomski oraz poprzez udostępnianie informacji o prowadzonej akcji.
ŹRÓDŁOsiepomaga.pl/lukasz-lukomski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments